Maitri dýchání k slunovratu – Praha

Maitri dýchání k slunovratu – Praha

18. 6. 2023

8:00 - 21:00

Blízko Sebe - K dolům 1973/38, 143 00 Praha 12-Modřany

Srdečně Vás zvu na Maitri dýchání, které se bude konat 18.6.2023 v krásném sále se zahrádkou v pražských Modřanech ku příležitosti vstupu do letního slunovratu a přípravy na sluneční vrchol letošního roku.
Maitri dýchání bylo rozvinuté v 80. letech ve Spojených státech Jyoti (Jeneane Prevatt, Ph.D.) a Russellem D. Parkem, Ph.D. Je jednou z variant sebezkušenostní práce s dechem. V roce 2015 skončil 1. výcvik Maitri dýchání v Evropě, který probíhal pod záštitou mezinárodního společenství Kayumari a Center for Sacred Studies. Jsme rádi, že je možné tuto léčivou práci nyní nabízet i v Čechách.
Pojem “Maitri” (v sanskrtu: maitrí, v pálí: mettá, angl.: loving-kindness) odkazuje k nepodmíněnému přátelství a milující laskavosti k sobě samotným a k druhým.
Proces Maitri dýchání je kombinací prohloubeného intenzivního dýchání, evokativní hudby, doteku a dalších prvků, jejichž synergie v nás probouzí léčivé procesy. Můžeme se potkat s tím, co je právě přítomné v našich tělech, emocích a myšlenkách, ale i s tím, co je skryté v paměti našeho těla a nevědomí (období porodu, rané dětství další životní fáze). Objevují se i zkušenosti, je přesahují naše běžné vnímání (transpersonální oblast).
Díky kontaktu s těmito vnitřními procesy se otevírají možnosti osobní transformace, jež se dotýkají každého aspektu naší identity – tělesného, emočního, mentálního i spirituálního. Maitri pracuje s neverbální, tělově-emoční pamětí, energeticky nás pročišťuje a uvolňuje na velmi hluboké úrovni, což může vést k léčení fyzických i psychických traumat. Maitri dýchání propojuje bioenergetické metody práce s tělem s mediumistickou prací, při které se školení facilitátoři mohou stát nástroji pro zprostředkování léčivé energie a harmonizaci pole dýchajících.
Ačkoliv je Maitri dýchání vysoce individuální zkušeností, je většinou realizováno ve skupině. Jde o celodenní proces, v němž je zásadním aspektem bezpečný prostor, ve kterém se můžete s důvěrou otevřít intenzivní vnitřní práci. Tento bezpečný prostor dále podporuje vhodná edukace, vedená meditace a rituální rámec. Součástí je také vědomé užití práce s bylinami, hudbou, bubnováním a kvalifikované práce s tělem. V rámci jednoho celodenního skupinového dýchání probíhají 2 samostatná dýchání a každý má tak možnost zažít metodu v pozici “dýchajícího” a v pozici “toho, který je podporou” (sitter). Facilitátoři v tomto případě pracují v týmu.
Na závěr workshopu se účastníci setkají v kruhu, a pokud chtějí, mohou sdílet svou zkušenost. Může jim v tom pomoci mandala, kterou si po završení zkušenosti s Maitri dýcháním nakreslí jako neverbální zachycení prožitku, které je důležité pro další ukotvení procesu. Sdílení rovněž umožňuje rozpoznat aspekty sebe sama ve zkušenosti druhých a o trochu více tak porozumět vnitřnímu i vnějšímu světu.
KDY: 18.6.2023 celý den, 8:00-21:00 (konec může být o něco dříve nebo později a je důležité mít volný celý den)
KDE: Blízko sebe, K Dolům 1973/38, Praha – Modřany
KDO: Andrea Knotková a Maitri team
REZERVACE: emailem na andrejka@lunalava.cz, rezervace nabývá platnosti až po uhrazení zálohy 2000,- na účet 51-1098330247/0100
CENA: 3000,- (2000,- záloha na účet a 1000,- na místě v hotovosti), zahrnuje vegetariánskou stravu na celý den
PŘÍPRAVA: 10 dní předem obdržíte email ohledně přípravy na Maitri dýchání, zdravotní formuláře k vyplnění a info, co si s sebou přivézt. Pokud dýcháte poprvé, budu Vás před dýcháním telefonicky kontaktovat.
POČET ÚČASTNÍKŮ: skupina je limitována max. počtem 14 účastníků, doporučujeme proto si rezervovat své místo včas