Svatováclavské Maitri dýchání v Praze

Svatováclavské Maitri dýchání v Praze

28. 9. 2024

9-20

Toto podzimní Maitri dýchání je načasováno na volný sváteční den sv. Václava, patrona české země. Zároveň se koná se v samotném středu Prahy, přímo na rohu Staroměstského náměstí. Toto spojení nás už druhým rokem inspirujek uspořádání léčivé Maitri práce.

Slovo maitri pochází ze sanskrtu a znamená milující laskavost sami k sobě i k druhým.

Je jednou z variací cest sebezkušenostní práce s dechem. Základem maitri dýchání je práce s dechem za použití hudby, bylin a cílené práce s tělem. Neméně důležité je vytvoření bezpečného prostoru, ve kterém se můžete s důvěrou otevřít intenzivní vnitřní práci. Maitri dýchání vám umožní zažít rozšířený stav vědomí. V tomto stavu se můžete hlouběji potkat sami se sebou, s místy, která potřebují být léčena a s hlubinami vašeho prožívání. Maitri pracuje s neverbální tělovou pamětí, energeticky vás pročišťuje a uvolňuje na velmi hluboké úrovni a často vede k léčení fyzických i psychických traumat.

Jelikož dech máme stále při sobě, práce s ním lidi odjakživa fascinovala, ať již jde o dávné indické jogínské tradice či čínské dechové techniky. Techniky pracující s dechem se začaly novodobě více rozvíjet od 70.let min. století. Maitri dýchání začalo být používáno v 80. letech v USA Jeneane Prevatt Ph.D. (Jyoti) a Russellem D. Parkem, Ph.D., americkými psychology, kteří se dlouhodobě věnují tématice osobního rozvoje a psychospirituální zkušenosti.

Dýchání pro max 16 účastníků povedou Iveta Geryková a Martin Dobeš s týmem zkušených facilitátorů.

Akce se koná v příjemném prostředí Pražského Buddhistického centra Praha  Lotus, Dlouhá 2, Praha 1.

Cena za dýchání je 3 900 Kč.

 

>> Registrace probíhá přes tento formulář (klikněte zde) <<