Martin Dobeš

Email: martin.dobes.cz@gmail.com

Tel: 774 442 225

 

Mým posláním a radostí je podporovat lidi ve zdravém životním stylu a rovnováze.

Inspirace pro cestu ke zdraví a rovnováze začala asi při mých meditačních pobytech v Thajsku, Indii a na Srí Lance převážně v letech 1995- 2001. Seznámil jsem se  postupně s praxí vipassany, Kundalini Mahajógy a tibetského buddhismu.

Miluji vegetariánské jídlo a rád jím inspiruji ostatní.

Proto už přes 17 let provozuji vegetariánské restaurace Lehká hlava a Maitrea v Praze.

V letech 2001-2006 jsem abslovoval 5 letý dynamicky orientovaný psychoterapeutický výcvik SUR.

V letech 2000-2001 jsem absolvoval program školy Kayumari Stargate, zaměřený na seberozvoj a práci s psychospirituální tématikou.

V letech 2017 – 2019 jsem absolvoval výcvik Maitri Breathwork pod záštitou autorů této metody, amerických psychologů Jyoti /Jeneane Prevatt, Ph.D./ a Russela D. Parkera, Ph.D, a pod vedením Meenakshi Kramvik ze Švédska a Yvonny Lucké.  Jsem jeho certifikovaným facilitátorem.

Kromě poznatků z buddhismu, jógy, ajurvédy se věnuji se poznávání tradic domorodých kultur. Mám rád práci s dechem a tělem a práce s rituály a mimořádnými stavy vědomí. Cením si rituálů sweatlodge, pobytů v tichu, modlitebních půstů, otužování v ledové vodě.

Miluju meditační, šamanskou a taneční hudbu a rád hraji na šamanské a africké bubny s dalšími  přáteli. Pravidelně pořádáme setkání s improvizační a tranzovní hudbou. Mám rád vědomá společenství inspirující se přírodními a tradičními hodnotami a usilující o vzájemný trvale udržitelný rozvoj.

Pravidelně spoluorganizuji mužské skupiny, meditační skupiny a spolupracuji na programech pro děti.

Jsem členem týmu lektorů programu školy Stargate, zaměřený na seberozvoj a práci s psychospirituální tématikou

V roce 2021 jsem dokončil  Koučinový výcvik Brain-Based Coaching od Neuroleadership Institutu.

Strávil jsem několik let jako konzultant v podnikovém poradenství.

Ve vegetariánských restauracích, které se svým společníkem vedeme, se   snažíme všechny zásady, které jsme se naučili z těchto společenství, nauk a nástroje, které jsme díky nim získali uplatňovat i ve vědomé spolupráci a laskavé komunikaci v týmu našich spolupracovníků.

Dech a milující laskavost jsou věci, které máme stále při sobě. Nic nás nestojí a přitom jsou ty nejcennější věci, které máme.

Maitri dýchání je dokáže spojit v zázračný a léčivý prožitek, který se nedá zapomenout a když se nás dotkne na správném místě, bude nás provázet celý život.

 

Budu rád, když Vám budu moci být k dispozici při tomto poznávání.

Martin Dobeš

 

Martin Dobeš Profil